Befason Azem Syla, Hashim Thaçi më futi në burg, për me shpetu “b…” e vet

Për nesër është paraparë të mbahet seanca në rastin e njohur si “Tokat”, ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla. Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi avokati Haxhi Millaku.

Sipas avokatit, për nesër është paraparë të jepet fjala hyrëse e palëve.
Në rastin e njohur si “Toka”, Azem Syla dhe të tjerët akuzohen për krim të organizuar në tjetërsim të tokave me pronësi shoqërore në Veternik e Llapnasellë, afër Prishtinës.

Në dhjetor të vitit 2016, Azem Syla ishte deklaruar i pafajshëm. Prokuroria Speciale më 25 tetor ngriti dy aktakuza kundër 39 personave të ndryshëm, në mesin e të cilëve është edhe ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla.

Azem Syla

(Visited 261 times, 1 visits today)